DERS KİTABI CEVAPLARI MATEMATİK

8.SINIF MEB YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI 2 105 CEVABI

8.SINIF MEB YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI 2 3.ÜNİTE SAYFA 105 CEVAPLARI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda  2021-2022 8.Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı 2 3.Ünite  Sayfa 105 cevaplarını sizler için hazırladık.

8.Sınıf MEB Yayınları Matematik  Ders Kitabı 2-2.Ünite Sayfa 105 Cevapları 2021-2022

2021-2022 8.Sınıf MEB  Yayınları Matematik Kitabı 2 295 sayfadan oluşmaktadır. 8.Sınıf MEB Yayınları Matematik  ders kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

8.Sınıf MEB Matematik ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2022 8.Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı 2 cevapları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

8.Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı 2 3.Ünite Cevapları (Sayfa 105)

8.Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı 

UYGULAYALIM

1. “ATATÜRK” kelimesinin harfleri özdeş kartlara yazılıp bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele çekilen bir kartın üzerinde yazan harfin:

a) Sesli harf olma

b) Sessiz harf olma olaylarına ait olası durumlarının sayısını yazınız.

2. Bir sporcu, yılın “M” harfi ile başlayan aylarında müsabakalara katılmaktadır. Sporcunun müsabakalara katıldığı ayların olası durumlarının sayısını yazınız.

3. Özdeş 35 kartın üzerine 1’den 35’e kadar (1 ve 35 dâhil) olan doğal sayılar yazılıp bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele çekilen bir kartın üzerinde yazan sayının:

a) Çift sayı olma

b) Tek sayı olma

c) Asal sayı olma

ç) 23’ten küçük sayı olma

d) 7 ile bölünebilme olası durumlarının sayısını yazınız.

4. Yandaki dikdörtgensel bölgeye rastgele atış yapacak bir kişinin:

a) Hangi rengi vurma olasılığının en fazla

b) Hangi rengi vurma olasılığının en az

c) Hangi renklere vurma olasılıklarının eşit
olduğunu bulunuz.

5. 1’den 40’a kadar olan doğal sayılar özdeş toplara yazılıp bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele çekilen bir topun üzerindeki sayının 12’den büyük olma, tek sayı olma, çift sayı olma ve tam
kare sayı olma olasılıklarını karşılaştırınız.

6. Bir futbol maçındaki tüm oyuncu ve seyircilerin isimleri özdeş kartlara yazılıp kutuya atılıyor. Kutudan rastgele seçilen bir kartta yazılı olan ismin oyuncu ya da seyirci olma olasılıklarını
karşılaştırınız.

7. Bir çiftlikteki koyun ve keçilerin toplam sayısı 24’tür. Çiftlikten rastgele seçilen bir hayvanın keçi olma olasılığı koyun olma olasılığından daha azdır. Buna göre bu çiftlikte en çok kaç keçi
olabileceğini bulunuz.

8. 29 özdeş pinpon topundan 9’u sarıya, 6’sı mora ve kalanları da eşit miktarda mavi ve kırmızı renge boyanıp bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele çekilen bir pinpon topunun hangi renkte olma olasılığı en fazladır?

A) Mavi    B) Sarı   C) Kırmızı D) Mor

8.SINIF MEB ve KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.