8.SINIF DERS KİTABI CEVAPLARI İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK

8.SINIF MEB YAYINLARI İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERS KİTABI SAYFA 110-115 CEVABI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda 2021-2022 8.Sınıf MEB Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 4.Ünite Sayfa 110-111-112-113-114-115 cevaplarını sizler için hazırladık.

MEB Yayıncılık 8.Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz ise ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 8.Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabı MEB Yayınları cevapları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız burda ailesi olarak başarılar dileriz.

 

8.Sınıf MEB Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı   Cevapları 2021-2022 (Sayfa 110-111-112-113-114-115 )

8.Sınıf MEB Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük  Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Görsel 4.2’den hareketle milyonlarca insanı bir araya getiren 15 Temmuz ruhunu, milliyetçilik ilkesiyle ilişkilendirerek yorumlayınız.

Ait olduğu milletin varlığını sürdürmesi ve yüceltmesi için diğer bireylerle birlikte çalışmaya, bu çalışmayı ve bilinci, diğer kuşaklara da yansıtmaya “milliyetçilik” denilir. 15 Temmuz gecesi hain darbecilerin ülkemizi bölmesine topyekün mücadele ile fırsat vermedik. Dil, din, ırk ayrımı gözetmeden hep birlikte ülkemizi koruduk.

8.Sınıf MEB Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük  Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı

Başkent seçilmesi Ankara şehrinin gelişmesini nasıl etkilemiştir?

Başkent olmasından sonra hızla gelişen Ankara, zamanla cumhuriyetin modern şehirlerinden biri hâline geldi. Bürokratların şehirde yaşamalarından dolayı belediyecilik kavramı gelişmiştir.

8.Sınıf MEB Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük  Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı

Saltanatın kaldırılması, hangi tartışmaları beraberinde getirmiştir?

Saltanatın kaldırılmasıyla millî egemenlik yolunda önemli bir adım daha atılmıştır. Ancak bu sefer de “yeni devlet başkanının kim olacağı ve nasıl belirleneceği” soruları ortaya çıktı.

1923 yılına kadar Mustafa Kemal’in cumhuriyeti resmen ilan etmemesinin nedeni sizce ne olabilir?

Çünkü cumhuriyetin ilanı için henüz tam şartlar oluşmamıştı. Anadolu’nun işgalinin devam etmesi askeri ve siyasi olarak tam birlik sağlanamaması gibi nedenlerden dolayı cumhuriyet resmen ilan edilememiştir.

 

8.SINIF TÜM DERSLERİN DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 8.SINIF BİR YAY YAYINLARI İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.