DERS KİTABI CEVAPLARI MATEMATİK

8.SINIF KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI SAYFA 96 CEVABI

8.SINIF KOZA YAYINCILIK MATEMATİK DERS KİTABI 3.ÜNİTE SAYFA 96 CEVABI 

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda  2021-2022  Koza Yayıncılık 8.Sınıf  Matematik Ders Kitabı 3.Ünite Olasılık konusu sayfa 96 cevabını  resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

8.Sınıf Matematik  Ders Kitabı 3.Ünite Olasılık ve Cebir Sayfa 96 Cevapları 2021-2022 KOZA Yayınları

2021-2022 8.Sınıf KOZA Yayınları Matematik Kitabı  295 sayfadan oluşmaktadır. 8.Sınıf KOZA Yayınları Matematik  ders kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

8.Sınıf Koza Yayıncılık Matematik ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

8.Sınıf KOZA Yayınları Matematik Ders Kitabı cevapları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

8.Sınıf  Matematik Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı KOZA Yayınları 

ALIŞTIRMALAR

1. Eş büyüklükteki kartlara haftanın günleri yazılarak bir torbaya konuluyor. Torbadan rastgele bir kart çekme sonucunda elde edilebilecek olası durumları belirleyiniz.

2. Bir madenî para yere atılıyor. Madenî para atma uygulamasında paranın üst yüzünde olabilecek olası durumları belirleyiniz.

3. Bir pastel boya kalemi kutusunda kırmızı, mavi, yeşil, sarı, siyah ve kahverengi renklerde 6 kalem vardır. Bu kutudan rastgele bir kalem çekme sonucunda elde edilebilecek olası durumları belirleyiniz.

4. Yandaki resimde, bir ailenin bireyleri millî piyango biletlerine ikramiye çıkıp çıkmadığını kontrol etmektedir. Baba, anne ve erkek çocuğun birer, kız çocuğun ise iki bileti vardır. Buna göre;

a. İkramiye kazanma şansları eşit olanları,

b. İkramiye kazanma şansı daha fazla olanı belirleyiniz.

5. Bir sınıf için düzenlenen kermeste çekiliş için 18 kişi birer, 2 kişi de ikişer bilet almıştır. Yapılan çekilişte, bilet alan kişilerden hangilerinin ödül kazanma şansının daha fazla olduğunu söyleyiniz.

6. Bir sınıfta 12’si kız, 12’si erkek olmak üzere toplam 24 öğrenci vardır. Öğretmen, ders bitiş zili çalınca sınıftan çıkıyor. Öğretmenden sonra sınıftan çıkacak ilk öğrencinin, kız olma olasılığı ile erkek olma olasılığını karşılaştırınız.

7. 8’i kadın, 7’si erkekten oluşan bir dağcı grubu bir dağa iş birliği
yaparak tırmanmaktadır. Zirveye çıkacak ilk kişinin kadın ve erkek olma olasılıklarından hangisinin daha az olduğunu söyleyiniz.

2021-2022 8.SINIF TÜM DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2021-2022 8.SINIF MEB- KOZA YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.