DERS KİTABI CEVAPLARI MATEMATİK

8.SINIF ADIM ADIM YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI SAYFA 98 CEVABI

Bu yazımızda 2021-2022 8.Sınıf  Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Madde ve Endüstri Sayfa 98 cevaplarını sizler için hazırladık.

8.Sınıf Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Cevapları 2021-2022

2021-2022 8.Sınıf Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 256 sayfadan oluşmaktadır.  8.Sınıf adım adım Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

Adım adım yayınları 8.sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 Fen Bilimleri 8.sınıf ders kitabı cevapları adım adım yayınları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

Adım Adım Yayınları 8.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Madde ve Endüstri  Cevapları

 

8.Sınıf Adım Adım Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

A. Yaygın olarak kullanılan bazı bileşiklerin formüllerini geçmiş yıllardaki fen bilimleri derslerinde öğrenmiştiniz. Aşağıdaki tabloda bazı bileşiklerin formülleri verilmiştir. Tabloyu inceleyiniz.

Bileşiklerin formülleri incelenerek aşağıdaki soruların cevapları bulunabilir:

Verilen bu bileşikler hangi elementlerden oluşmaktadır?

Cevap: Hidrojen ve oksijen gazlarının belirli oranlarda bir araya gelerek kimyasal tepkimeye girmesi sonucu su oluşur. Bu kimyasal tepkimenin ürünü sudur. Suyun kimyasal yapısı, hidrojen ve oksijenin kimyasal yapısından farklıdır.

Verilen bu bileşiklerin yapısında hangi elementlerden kaç tane bulunmaktadır?

Cevap: Metan, bitki ve hayvan kalıntılarının binlerce yıl toprak altında sıkışması sonucu oluşan, formülü CH4 olan bir bileşiktir. kimyasal tepkimelere örneklerden biri de metan gazının oluşumudur.

 

 

 8.SINIF TÜM DERSLERİN DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

8.SINIF ADIM ADIM ve MEB YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.