DERS KİTABI CEVAPLARI FEN ve TEKNOLOJİ

8.SINIF ADIM ADIM YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI SAYFA 87 CEVABI

Bu yazımızda 2021-2022 8.Sınıf  Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Madde ve Endüstri Sayfa 87 cevaplarını sizler için hazırladık.

8.Sınıf Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Cevapları 2021-2022

2021-2022 8.Sınıf Adım Adım Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 256 sayfadan oluşmaktadır.  8.Sınıf adım adım Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

Adım adım yayınları 8.sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 Fen Bilimleri 8.sınıf ders kitabı cevapları adım adım yayınları yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

Adım Adım Yayınları 8.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Madde ve Endüstri  Cevapları

 

8.Sınıf Adım Adım Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Araştıralım Sunalım

Aşağıdaki soruların cevabını ansiklopedi, genel ağ, kütüphane, video-CD vb. kaynaklardan araştırınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

• Geçmişten günümüze periyodik sistemin oluşturulma süreci nasıl ilerlemiştir?

Elementler binlerce yıl bilinmesine rağmen ancak 17. yüzyılda deneysel olarak keşfedilmiştir. 19. yüzyıla gelindiğinde bilinen element sayısının artması, onları sınıflandırma ihtiyacı doğurmuştur.

İlk sınıflandırma elementleri benzer özelliklerine göre üçer üçer ayırarak yapılmıştır. Döbereiner tarafından yapılan bu sınıflandırma Triadlar Kuralı olarak adlandırılmıştır.  Daha sonra bilim insanı Newlands elementleri sekizerli gruplara ayırmıştır. Bunu notalara benzetmiştir. Bu sınıflandırmaya Oktavlar Kuralı denilmiştir.   Elementlerin sayıları artınca bunları bir tablo haline getirme fikri doğdu. Elementlerin tabloya yerleşmesi üzerine birçok çalışma yapıldı. 

Dimitri Mendeleyev günümüzde kullandığımız sisteme benzer bir sınıflandırma yaptı. Mendeleyev sınıflandırmasında atom kütlelerini dikkate alarak 63 elementi tabloya yerleştirdi.

• Geçmişten günümüze bilim insanlarının elementlerin sınıflandırılması ile ilgili geliştirdikleri tablolar nelerdir?

 İlk sınıflandırma elementleri benzer özelliklerine göre üçer üçer ayırarak yapılmıştır. Döbereiner tarafından yapılan bu sınıflandırma Triadlar Kuralı olarak adlandırılmıştır. 

Daha sonra bilim insanı Newlands elementleri sekizerli gruplara ayırmıştır. Bunu notalara benzetmiştir. Bu sınıflandırmaya Oktavlar Kuralı denilmiştir. 

 Elementlerin sayıları artınca bunları bir tablo haline getirme fikri doğdu. Elementlerin tabloya yerleşmesi üzerine birçok çalışma yapıldı.   

Dimitri Mendeleyev günümüzde kullandığımız sisteme benzer bir sınıflandırma yaptı. Mendeleyev sınıflandırmasında atom kütlelerini dikkate alarak 63 elementi tabloya yerleştirdi.

 8.SINIF TÜM DERSLERİN DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

8.SINIF ADIM ADIM ve MEB YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.