DERS KİTABI CEVAPLARI MATEMATİK

7.SINIF BERKAY YAYINCILIK MATEMATİK DERS KİTABI SAYFA 158 CEVABI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 7.Sınıf  BERKAY Yayıncılık Matematik Ders Kitabı  sayfa 158 Cevaplarını resimli ve çözümlü bulabilirsiniz.

2021-2022 7.Sınıf Matematik BERKAY Yayınları ders kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

Bilindiği üzere Matematik hayatımızın her anında karşımıza çıkmaktadır. Bizlerde  sizlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Berkay Yayıncılık 7.Sınıf Matematik ders kitabı cevaplarını hazırladık.

7.SINIF BERKAY YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI CEVAPLARI 2021-2022 

7.Sınıf Matematik Ders Kitabı 313 sayfa ve 6.Üniteden oluşmaktadır. 7.Sınıf Matematik Ders Kitabı Berkay Yayınları cevaplarını çözümlü ve resimli şekilde hazırladık.

 7.Sınıf Berkay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 158 Cevabı

ALIŞTIRMALAR

Yandaki gibi bir tablo oluşturalım.
Bir dörtgen çizelim.

Dörtgenin bir köşesinden geçen köşegeni çizelim.

Çizilen köşegen dörtgeni kaç üçgene ayırır?

Oluşan her bir üçgenin iç açılarının ölçüleri toplamı 180° olduğuna göre dörtgenin iç açılarının ölçüleri toplamını bulunuz.

Bulduğunuz değerleri, tabloda bulunan dörtgene ait satırdaki boşluklara yazınız. Birer beşgen, altıgen, yedigen ve sekizgen çiziniz.

Çizdiğiniz çokgenlerde birer köşe belirleyerek bu köşeden geçen köşegenleri çiziniz. Çizilen köşegenlerin, çokgenleri kaç üçgene ayırdığını belirleyiniz. Çokgenlerde oluşan üçgen sayılarına göre her bir çokgenin iç açılarının ölçüleri toplamını bulunuz
ve tabloyu tamamlayınız. n kenarlı bir çokgenin iç açılarının ölçüleri toplamını bulmaya yönelik genel bir ifade yazınız. Yazdığınız ifadeyi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 

 

 

 7.SINIF DİĞER TÜM DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 7.SINIF BERKAY-MEB YAYINLARI MATEMATİK DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.