DERS KİTABI CEVAPLARI FEN ve TEKNOLOJİ

5.SINIF MEB YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI SAYFA 142-145 CEVAPLARI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda  2021-2022 5.Sınıf MEB YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 142-145 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

5.Sınıf MEB YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı 4.Ünite Cevapları 2021-2022

2021-2022  5.Sınıf MEB YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı 224 sayfadan oluşmaktadır.  5.Sınıf SDR DİKEY YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

MEB Yayınları 5.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 5.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları MEB yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

2021-2022 5.Sınıf MEB YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı   (Sayfa 142-143-145) Cevabı

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

Oğuz bebek acıkmıştı. Babası ona süt ısıtıp biberona doldurdu. Tam Oğuz bebeğe içirecekti ki biberondaki sütün çok sıcak olduğunu fark etti. Sütü Oğuz’a içirmeden önce soğutması gerekiyordu. Bunun için bir kabın yarısını soğuk suyla doldurdu. Biberonu kabın içine bıraktı. 2 dakika sonra baktığında biberondaki süt içilebilecek sıcaklığa ulaşmıştı. Sütün sıcaklığının azalma sebebi ne olabilir?

Bu durumun sebebi soğuk suyun içine sıcak suyu koyduğumuz zaman aralarında ısı alışverişi olmuştur. Bu yüzden de süt soğumuştur.

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

Beherglaslardan hangisi daha fazla ısı aldı? Bu durumda sıcaklık nasıl değişti?

Yaptığımız deney sonunda 2.beherglas daha fazla ısı almıştır. Bu yüzden 1.beherglasa göre sıcaklığı daha fazladır. Son durumdaki 2.beherglasdaki sıcaklık ilk duruma göre daha fazladır. Bunun sebebi de ısı almış olmasıdır.

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

Aşağıda ısı ve sıcaklık kavramlarıyla ilgili ifadeler verilmiştir. Bu ifadelerin doğru ya da yanlış olduğuna karar vererek tabloda ile işaretleyiniz. Yanlış olduğunu düşündüğünüz ifadelerin doğrusunu tabloda belirtilen yere yazınız.

5.SINIF MEB ve SDR DİKEY YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.