4.SINIF DERS KİTABI CEVAPLARI FEN ve TEKNOLOJİ

4.SINIF ANKA YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI SAYFA 128-133 CEVABI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda  2021-2022 4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128-129-130-131-132-133 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 2021-2022

2021-2022  4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı 202 sayfadan oluşmaktadır. 4.Sınıf ANKA Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

ANKA Yayınları 4.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 4.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları ANKA yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

2021-2022 4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı   (Sayfa 128-129-130-131-132-133 ) Cevapları

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

Hazırlık Çalışması

Akşam vakti uçakta yolculuk yapan biri uçak kalktıktan kısa bir süre sonra üzerinde uçtukları şehrin ışıklarını görebilir. Evler, statlar, lunaparklar ve yollar hep ışıklarla aydınlatılmıştır. Aydınlatma olmasaydı neler olurdu? Aydınlatmanın yaşamımızdaki önemi nedir?

Aydınlatmalar olmasaydı eğer yürürken bile zorlanırdık. Birçok kaza meydana gelirdi. Arabalar ve insanlar birbirleriyle çarpışırdı.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Araştıralım

Geçmişten günümüze kullanılan aydınlatma araçlarını ansiklopedi, dergi, genel ağ gibi çeşitli kaynaklardan araştıralım. Bunları karşılaştırarak teknolojinin aydınlatma araçlarının gelişimine olan katkısını arkadaşlarımızla tartışalım.

Ateşin keşfiyle aydınlanmada büyük gelişmeler
oldu. Karanlık alanlar, bir sopanın ucuna sarılan çeşitli maddelerin yakılmasıyla elde edilen meşalelerle aydınlatıldı. Daha sonra ise mum, gaz yağ, ampul ve floresanlar icat edilmiştir.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 131 Cevabı

Geçmişten günümüze kadar teknolojinin aydınlatma araçlarını nasıl geliştirdiğini öğrendik. Acaba gelecekte nasıl aydınlatma araçları kullanılabilir? Siz olsaydınız gelecekteki aydınlatma araçlarının hangi özelliklerde olmasını isterdiniz?

Ben olsaydım aydınlatma araçlarının güneş ışığından faydalanarak çevreyi kirletmeden üretmek isterdim. Bu sayede ülkemiz ekonomisine de katkı sağlamış olurdum.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

Siz de gelecekte kullanılabilecek bir aydınlatma aracı tasarlayınız. Tasarımınızı verilen boşluğa çiziniz. Bu etkinliği yaparken kitabımızın 11-17. sayfaları arasında “Fen, Mühendislik ve
Girişimcilik Uygulamaları” bölümünde yer alan yönergelerden yararlanabilirsiniz.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

1) Geçmişten günümüze kadar kullanılan aydınlatma araçlarını film şeridinin parçalarına yazalım.

2) Aydınlatma araçlarını; kullanım süreleri ve yaydıkları ışık miktarları gibi özellikleri bakımından karşılaştıralım. Karşılaştırma sonuçlarını yazalım.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte aydınlatma araçları da geçmişe bakarak daha fazla ışık yayıp daha uzun kullanılmaktadır.

4.SINIF ANKA-MEB YAYINCILIK FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

4.SINIF TÜM DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.