4.SINIF DERS KİTABI CEVAPLARI FEN ve TEKNOLOJİ

4.SINIF ANKA YAYINLARI FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI SAYFA 112-117 CEVABI

Sevgili Öğrenciler bu yazımızda  2021-2022 4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 111-112-113-114-115-116-117 cevaplarını resimli ve çözümlü olarak sizler için hazırladık.

4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları 2021-2022

2021-2022  4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı 202 sayfadan oluşmaktadır. 4.Sınıf ANKA Yayınları  Fen Bilimleri Ders Kitabı Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulunda okutulacaktır.

ANKA Yayınları 4.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevaplarını hazırlamamızda ki amaç sizlerin derslerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır. Size tavsiyemiz  ders kitabı cevaplarını yaparken öncelikle kendiniz çözmeniz yapamadığınız veya eksik kalan noktaları tamamlamanızdır.

2021-2022 4.Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları ANKA yeni müfredata uygun bir şekilde alanında uzman kişilerin desteğiyle hazırlanmıştır.

Cevabınız Burda ailesi olarak eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.

2021-2022 4.Sınıf ANKA YAYINCILIK  Fen Bilimleri Ders Kitabı   (Sayfa 112-113-114-115-116-117 ) Cevapları

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Hazırlık Çalışması

Masayı hazırlarken büyüklerimize yardımcı olabiliriz. Domates, salatalık, marul gibi malzemeleri karıştırarak bir salata yapabiliriz. Yaptığımız salatanın bir karışım olduğunu biliyor musunuz? Günlük hayatta başka hangi karışımlar vardır? Bu karışımlar birbirinden nasıl ayrılır?

Evet yapmış olduğum salatanın bir karışım olduğunu biliyorum. Başka karışımlara örnek olarak mercimek çorbasını verebiliriz. Mercimek çorbası yağ, su, mercimek, salça, patates karışımından oluşur. Ayranı da örnek olarak verebiliriz. Yoğurt ve suyun karışımından oluşur.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı

Uygulama Yapıyorum

Günlük yaşamda karşılaştığımız maddeleri saf madde veya karışım olarak sınıflandıralım. Bunlar arasındaki farklılıkları açıklayalım.

Acaba karışımları oluşturan maddeler birbirinden nasıl ayrıştırılır? Karışımları ayırmak için günlük hayatta hangi yöntemleri kullanmak uygun olur? Bunu anlamak için bir etkinlik yapalım.

4.Sınıf ANKA Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

Değerlendirme

Karışımları ayırmak için hangi yöntemleri kullandık?

Öncelikle süzme yöntemi uygulayarak unu nohut ve ataçtan ayırırız. Daha sonra mıknatıs ile atacı ayırırız . En son olarak da su ile nohutu süzme yöntemiyle ayırırız. Böylelikle tüm maddeler birbirinden ayrılmış oldu.

Ayırma yöntemi uygularken nelere dikkat edilmelidir? Arkadaşlarımızla tartışalım.

Doğru ayırma yöntemini bilmemiz gerekiyor. Örneğin; mıknatıs ile ayrıştırma yapabilmemiz için karışımlardan en az birinin demir, nikel , kobalt gibi maddelerden yapılmış olması gerekir.

4.SINIF ANKA-MEB YAYINCILIK FEN BİLİMLERİ DERS KİTABI DİĞER SAYFA CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

4.SINIF TÜM DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.